Jak możemy ci dziś pomóc?

Dodatkowe/Zastępcze

Zajęcia dodatkowe/zastępcze są elastycznym rozwiązaniem w zależności od potrzeb placówki w obszarze określania i modyfikowania specjalnego planu zajęć dla grupy.

Zaczynając od zajęć dodatkowych - jest to funkcja pozwalająca na ustalenie zajęć dodatkowych w obrębie grupy niezwiązanych z harmonogramem pracy grupy wygenerowanym na podstawie jej ustaleń. Operację taką można przeprowadzić zarówno w dziale Zajęcia → Dodatkowe/zastępcze, jak i w widoku grupy, która nas interesuje.

W sekcji Zajęcia → Dodatkowe/zastępcze znajduje się panel do ustawień zajęć dodatkowych zastępczych, widoczny na screenie powyżej. Należy w pierwszej kolejności określić typ zajęć (zielona ramka), następnie grupę (ramka niebieska), opcjonalnie salę, a także czas rozpoczęcia i zakończenia zajęć (ramka czerwona).

 

Następnym krokiem jest wybranie nauczyciela, a także opcjonalnie dla niego stawki za te zajęcia, po czym wystarczy zaakceptować zmiany. Zajęcia takie pojawią się w harmonogramie grupy opatrzone adnotacją "Zajęcia dodatkowe/zastępcze"

Info

W grupach obliczanych na podstawie ilości zajęć (patrz temat ) zajęcia dodatkowe zmniejszają pulę zajęć w harmonogramie, zatem należy pamiętać o tym, jeżeli nie chcemy ingerować w harmonogram takiej grupy. Jeżeli natomiast istnieje ta potrzeba, można to zrobić zwiększając pule zajęć w grupie, co spowoduje brak zmian we wcześniej wygenerowanym planie.

 

Zajęcia zastępcze są natomiast zajęciami, które służą odrobieniu zajęć odwołanych z różnych powodów. Oczywiście, korzystanie z funkcjonalności realizacji zajęć odwołanych w postaci zajęć zastępczych jest opcjonalne i ma charakter umowny, choćby z powodu różnych okoliczności odwołania zajęć. W przypadku planowania zajęć zastępczych należy wybrać kolejno typ zajęć (ramka czerwona) - w tym przypadku "zajęcia zastępcze", salę (opcjonalnie), czas rozpoczęcia zajęć (ramka niebieska), zajęcia odrabiające/zajęcia odwołane spośród listy wszystkich zajęć odwołanych.

Wybór sali oraz nauczyciela prowadzącego nie są obowiązkowe, jednak jeśli nauczyciel nie zostanie wybrany, nauczycielem prowadzącym będzie nauczyciel docelowo prowadzący zajęcia w tej grupie (w przypadku sali informacja o miejscu odbywania się zajęć będzie określona jako "sala - nieprzypisana"). Zajęcia odrabiające pojawią się w harmonogramie zajęć grupy, w tabeli z zajęciami nadchodzącymi/zrealizowanymi na pulpicie, a także w grafikach nauczycieli je prowadzących.

Zastępstwo określa zmianę w obrębie zajęć w kontekście nauczyciela, czyli wskazuje prowadzącego zajęcia. Zajęcia zastępcze dotyczą całej grupy, która realizuje zajęcia w zastępstwie za zajęcia odwołane. Innymi słowy zastępstwa dotyczą nauczycieli, zaś zajęcia zastępcze dotyczą całej grupy.

Wsparcie wdrożeniowe

Na wszelkie pytania dotyczące działania systemu

odpowiadamy pod numerem telefonu:

+48 735 925 547

Czekamy na kontakt

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Kontakt mailowy

Widzisz nieprawidłowość lub błąd w systemie? Napisz do naszych programistów:

serwis@edusky.pl

Masz pomysł na nową funkcjonalność lub udoskonalenie obecnych mechanizmów:

rozwoj@edusky.pl
 

W wolnej chwili

Odwiedź nasze profile w mediach społecznościowych