Jak możemy ci dziś pomóc?

Zastępstwa

Nierzadko zdarza się sytuacja, gdy trzeba określić innego niż zwykle prowadzącego zajęcia. Do tego służy mechanizm zastępstwa, gdzie można wskazać prowadzącego zajęcia w zastępstwie, a także określić w zajęciach stawkę za zastępstwo.

Jeśli jest to zastępstwo jednorazowe cały proces opiera się na kilku kliknięciach. Będąc w widoku Sekretariat → Pulpit wystarczy wybrać Opcje → Dodaj zastępstwo jednorazowe przy zajęciach, których dotyczy operacja.

System w kolejnym kroku zapyta o nauczyciela, który będzie prowadził w zastępstwie te zajęcia, a potwierdzenie przyciskiem zapisz doda zastępstwo. W efekcie nauczyciel zastępowany nie będzie widział na swoim planie zajęć, których nie prowadzi, zaś pojawią się one u nauczyciela zastępującego.

Wszystkie zastępstwa znajdują się w dziale Zajęcia → Zastępstwa, gdzie widnieje również podział między zastępstwami jednorazowymi a okresowymi.

Różnica między nimi polega na fakcie, że zajęcie jednorazowe dotyczy jednych, konkretnie wskazanych zajęć, natomiast zastępstwo okresowe dotyczy wszystkich zajęć nauczyciela zastępowanego w określonym czasie. Podobnie jak dodawanie zastępstwa z poziomu Sekretariat → Pulpit nauczyciel zastępowany nie będzie widział zajęć, na których jest zastępowany.

Info.
Nie oznacza to jednak, że nie będzie miał podglądu na już zrealizowane zajęcia - przeciwnie, będzie mógł po powrocie do pracy sprawdzić jak zostały uzupełnione zajęcia, na których był zastępowany, kto w nich uczestniczył itp.

 

Wsparcie wdrożeniowe

Na wszelkie pytania dotyczące działania systemu

odpowiadamy pod numerem telefonu:

+48 735 925 547

Czekamy na kontakt

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Kontakt mailowy

Widzisz nieprawidłowość lub błąd w systemie? Napisz do naszych programistów:

serwis@edusky.pl

Masz pomysł na nową funkcjonalność lub udoskonalenie obecnych mechanizmów:

rozwoj@edusky.pl
 

W wolnej chwili

Odwiedź nasze profile w mediach społecznościowych