Jak możemy ci dziś pomóc?

Odrabianie zajęć

Odrabianie zajęć jest umownym działaniem ustalonym indywidualnie pomiędzy szkołą a kursantem.

Jeśli model biznesowy Twojej placówki zakłada możliwość odrabiania zajęć – system eduSky może wspierać Cię w tym procesie ewidencjonując poszczególne zdarzenia.

Lista zajęć odrabianych widoczna jest w systemie w zakładce Zajęcia → Odrabianie zajęć.

W tym widoku widzimy wszystkie zaplanowane lub zrealizowane odrobienia nieobecności przez uczniów. W przypadku gdy dla danego ucznia wskazane było odrobienie, a uczeń nie pojawił się mimo wszystko na tych zajęciach, informacja ta również pojawia się w tym widoku.

Z tego też poziomu klikając w Opcje możemy edytować, usunąć pozycję lub Dodać obecność.

  • Edycja wybranego odrabiania zajęć pozwala na wskazanie prawidłowych zajęć w przypadku ustalenia ich w nieprawidłowym terminie,
  • Usunięcie odrobienia pozwala na odwołanie obecności na zajęciach, przez co nieobecność nadal jest oczekująca do odrobienia.

Aby dodać Odrabianie Zajęć wybieramy → DODAJ ODRABIANIE ZAJĘĆ

  • Wybieramy z listy Ucznia lub wyszukujemy go wpisując pierwsze litery imienia lub nazwiska
  • Następnie wybieramy nieobecność do odrobienia – czyli wskazujemy zajęcia, na których uczeń był nieobecny. Na liście tej pojawią się nam zajęcia uzupełnione przez Nauczyciela, który zaznaczył na karcie zajęć, że uczeń w tym dniu był nieobecny
  • W polu UWAGI – możemy dopisać własną treść, która np. w przyszłości pomoże nam szybciej zidentyfikować powód odrabiania, czyli np. wpisujemy – nieobecność z powodu choroby ucznia
  • W polu Zajęcia – wskazujemy zajęcia, do których uczeń ma być przypisany na odrobienie zajęć.

 

 


Przykład 1.
Hanna Habakowska była nieobecna na zajęciach w dniach 24.12.2019 oraz 06.02.2020. System pokazuje te zajęcia w sekcji Nieobecności wraz z tematem zajęć (czerwona ramka), zaś poniżej w sekcji Odrobienia zajęć znajdują się już odrobione zajęcia. Po wyborze nieobecności do odrobienia wystarczy wskazać na zajęcia, na których nieobecność ma być odrabiana, po czym zaakceptować przyciskiem "Zapisz".


Po wybraniu ucznia system wyświetli wszystkie jego nieobecności z informacjami dotyczącymi zajęć, na których odrabiane były nieobecności.

Przypisanie kursanta do odrabiania zajęć skutkuje tym, że:

Zaplanowane odrobienie nieobecności przez ucznia będzie widoczne w nachodzących zajęciach w podglądzie zajęć na tzw. "liście odrabiających"Nauczyciel po wejściu w daną grupę widzi, że na zajęciach będzie dodatkowy kursant, który będzie odrabiał zajęcia i może zaznaczyć status jego obecności.

 

Informacje o odrabianiu zajęć widoczne są również w kontekście ucznia i jego aktywności w danej grupie.

 

 

Wsparcie wdrożeniowe

Na wszelkie pytania dotyczące działania systemu

odpowiadamy pod numerem telefonu:

+48 735 925 547

Czekamy na kontakt

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Kontakt mailowy

Widzisz nieprawidłowość lub błąd w systemie? Napisz do naszych programistów:

serwis@edusky.pl

Masz pomysł na nową funkcjonalność lub udoskonalenie obecnych mechanizmów:

rozwoj@edusky.pl
 

W wolnej chwili

Odwiedź nasze profile w mediach społecznościowych